Nieuwe indicatie toegevoegd aan stoffen: 'CMR-verdacht'
Op het tabblad 'Lijsten' van stoffen is een nieuw vinkje toegevoegd: '
CMR-verdacht'. Dit vinkveld wordt automatisch aangevinkt wanneer een H-zin is gekoppeld met een 'CMR-verdacht' indicatie ("H341", "H351", "H361" en "H362") . Op dat moment is de inhoud van het vinkveld niet meer aan te passen. Wanneer er geen H-zinnen met CMR-verdacht indicatie zijn gekoppeld dan kan het vinkveld aangepast worden. Wanneer het dan wordt aangevinkt zal de tekst naast het vinkveld in het in rood worden weergegeven (net zoals bij het CMR-vinkveld).
Documenten kunnen uitgesloten worden van het informatieportal
Vanaf deze versie is het mogelijk om bepaalde documenten uit te sluiten van het informatieportal. Hierbij is ook mogelijk om hetzelfde document bij de ene stof wel en bij de andere stof niet uit te sluiten. Via de knop boven de lijst met gekoppelde documenten kan het document bij geselecteerde elementen worden uitgesloten van het informatieportal. Vooralsnog worden alleen de aan stoffen gekoppelde documenten getoond in het informatieportal. Het aan of uitzetten van gekoppelde documenten aan andere elementen hebben geen invloed op het zichtbaar worden op het informatieportal.
Bij het toevoegen van een nieuw artikel kan ook een nieuwe stof en/of leverancier worden toegevoegd
In deze versie is het nu mogelijk om tijdens het toevoegen van een nieuw artikel vanuit het artikelscherm een nieuwe stof en/of leverancier toe te voegen. U hoeft dan dus niet meer het artikelscherm te verlaten indien de stof of de leverancier nog niet bestaat wanneer u een nieuw artikel aanmaakt. In het veld van de Leverancier en de stof ziet u nu een klein plusje waarmee resp. een nieuwe leverancier of stof is toe te voegen.
In het zoekscherm kan vervolgens een nieuwe stof, leverancier of fabrikant worden toegevoegd.

Resultaten van de lijsten info API zijn uitgebreid
SOFOS biedt de mogelijkheid om vanaf een andere applicatie gegevens over stoffen en/of artikelen op te halen. Hiertoe worden drie REST-endpoints aangeboden waarmee gegevens opgevraagd kunnen worden. Eén van die REST-endpoints is de Lijsten Info API waarmee o.b.v. een CAS-nummer kan worden opgevraagd op welke regelgevende lijsten het CAS-nummer is opgenomen. Het resultaat van deze Lijsten Info API is in deze versie uitgebreid met extra informatie. Zo zijn bij het SZW-item de velden Name, Fertility, Development, Breastfeeding en SzwListType toegevoegd en zijn bij het BALAnnex3-item de velden SubstanceName en BALAnnex3Class toegevoegd. Ook bij de andere items in het resultaat zijn extra gegevens opgenomen.
CLP-berekening
In deze versie is de CLP-berekening aangepast. Op het moment dat u nu een berekening uitvoert wordt eerst een tussenscherm getoond met wat informatie. Er zijn namelijk bepaalde velden in de stof die de berekening kunnen beïnvloeden. Op het tussenscherm worden deze nog benoemd. Bovendien kan op het tussenscherm nog worden aangegeven of de bestaande gezondheids- en/of millieuclassificaties eerst verwijderd moeten worden voordat de berekening uitgevoerd moet worden. Deze classificaties zijn namelijk van invloed op de uitkomst van de berekening.
Na de berekening wordt tot slot op het scherm de berekende classificaties getoond.
ART-module
De optionele ART (Advanced REACH Tool)-module in Sofos360 (alleen in combinatie met de CMR-module) is een geavanceerd model dat wordt gebruikt om de blootstelling aan gevaarlijke stoffen op de werkplek te schatten, vooral via inhalatie.
Stofkoppelingen verplaatsen
Om vervuiling in uw administratie tegen te gaan, is in deze versie de functie 'Stofkoppelingen verplaatsen' toegevoegd. Hiermee kunt u versnipperde data van dubbel aangemaakte stoffen (bijv. door verschillende bronnen als BIG of Chemwatch) eenvoudig consolideren. Met deze functionaliteit verplaatst u alle actieve koppelingen — zoals voorraad, locaties, documenten en medewerkers — naar één centrale doelstof. Eventueel kunt u de 'lege' stoffen als 'vervallen' aanmerken. Zo schoont u dubbele stoffen op en waarborgt u dat alle operationele informatie op één plek geregistreerd staat. U vindt deze optie in de module Stof onder de extra menu-opties (...).
Na klikken op de knop zullen alle stoffen met hetzelfde CAS-nummer gegroepeerd worden getoond waarna de koppelingen overgeheveld kunnen worden naar de 'doelstof'.
Diverse
- In deze versie is de lijst met explosievenprecursoren toegevoegd. Via het hoofdmenupunt ‘Externe lijsten’ kunt u deze lijst ophalen en laten verwerken in uw stoffendatabase. Op het tabblad ‘Lijsten’ in een stof wordt, net als bij de andere lijsten, aangegeven of een stof voorkomt op de lijst met explosievenprecursoren.
- Potten met de status 'Terug naar leverancier' kunnen weer in gebruik genomen worden. Boven de lijst met potten en boven het pottenscherm is een nieuwe knop 'Terug van leverancier' toegevoegd. Deze knop wordt actief bij potten met de status 'Terug naar leverancier' en zal na activeren de pot weer de status geven die de pot had voordat deze de status 'Terug naar leverancier' kreeg.
- Bij Databank derden-stoffen wordt op het eerste tabblad het zogenaamde DBD-nummer getoond. Dit nummer kan bij Chemwatchstoffen worden gebruikt om op de website van Chemwatch de stof op te zoeken. Bij BIG-, AZH en DGZ-stoffen kan dit nummer bij vragen over de stof worden doorgegeven.
- Het is vanaf deze versie mogelijk om bij gekoppelde documenten direct de vervaldatum in te voeren. Bovendien wordt nu ook bij gekoppelde documenten aangegeven wanneer de vervaldatum van een document of link is verlopen. De regel met het gekoppelde document wordt dan rood weergegeven.
- In het stofoverzicht is de kolom 'Gekoppelde afdelingen' toegevoegd. Hierdoor kan het stofoverzicht nu, net zoals het informatieportal, gefilterd worden op gekoppelde afdelingen. M.a.w. het is nu makkelijker om alle stoffen die gekoppeld zijn aan een bepaalde afdeling zichtbaar te maken.
- In het overzicht van de gebruikers is een nieuwe kolom 'Gekoppelde rollen' toegevoegd en in het overzicht van de autorisatierollen is een nieuwe kolom 'Gekoppelde gebruikers' toegevoegd. De overzichten kunnen gefilterd worden op deze nieuwe kolommen.